Pohled do výroby

Chceme všem fanouškům našeho prádla ukázat i jeho vznik. Zakládáme si na skvělé kvalitě a chceme se o to, jak se takový ryze český výrobek rodí, s vámi podělit.

Trička i další prádlo vyrábíme výhradně v České republice. Naším dodavatelem je známý výrobce Pleas v Havlíčkově Brodu.

Kvalita vždy začíná u vstupní suroviny. Pro naše výrobky používáme bavlnu nejvyšší kvality. Tato surovina se dováží, jinak se všechny výrobní operace provádějí na jednom místě.

Když vyrábíme trička, používáme tzv. hadicový úplet, což je bezešvá roura, která pak tvoří těla triček. Tento úplet se musí obarvit na naši tělovou barvu. Na fotce je vidět, jak to v barevně vypadá, když se tento téměř nekonečný pás úpletu barví.

Pak se balíky obarveného úpletu posílají do střihárny.

Tady se úplet rozřeže teplem na kusy dlouhé podle velikosti triček. Nařezané kusy jsou vidět na fotce. Tímto způsobem vznikají velmi ploché okraje, které se nepářou a pro zákazníka mají jedinečný efekt, že se nerýsují ani pod rukávy košile ani v kalhotách nebo sukni.

Úplet pro rukávy střihací stroje doslova rozkrájejí na požadované tvary. Střihání se naprogramuje do počítače, zoptimalizuje se umístění tvarů tak, aby odpad byl minimální a už to sviští. Úžasné pro laika je pozorovat, jak střihací stroj prokrojí vysokou vrstvu pružného materiálu, aniž by se úplet posunul. Jeden kus je jako druhý. Z vykrojených tvarů se rukávy ušijí.

Šikovné ruce našich šiček celá trička zkompletují. K tělům přišijí rukávy a olemují výstřihy plochým pásem úpletu. Stejně se lemují i průramky tílek.

Každé tričko se jednotlivě kontroluje velmi pečlivě. Kontrolorka jej natáhne na napínák a z obou stran prohlédne, aby se k zákazníkům dostaly jen perfektní kusy. Jen pro představu: na přibližně 50 tisíc triček máme jen 4 reklamace na vadu, která vznikla ve výrobě. To je slušný výsledek, že!

vyroba_6.jpg

Namísto dřívějších visaček našitých na krku používáme nyní mnohem modernější a hlavně pro zákazníka pohodlnější potisk. Nemusí visačku odstřihávat, nic ho neškrábe v zátylku a přitom má stále všechny údaje k dispozici. Tento tisk totiž vydrží téměř všechno!

Výsledek vypadá takto:

Trička se ještě opatří etiketou a jsou připravena na zabalení.

Aby v sáčku výrobky vypadaly hezky, balí se na kartóny. Je úžasné, jak rychle a pečlivě to pracovnice v balírně zvládají.

Pak už je vše hotovo a trička, ale i naše další výrobky, jsou připravené na cestu k zákazníkům. My věříme, že k zákazníkům spokojeným.

Těšíme se na Vás, naši milí zákazníci.
Hanka a Romana